Özellikli Hizmetler

Gebe Okulu


BİLİNÇLİ ANNELER, SAĞLIKLI NESİLLER, MUTLU AİLELER...

Toplum sağlığını belirleyen kriterler arasında anne ve çocuk sağlığı da yer alır. Gelecek adına sağlıklı bireylerin geliştirilebilmesi için, çocuğun daha anne karnındayken sağlığının korunması ve desteklenmesi gerekir. Bu koruma ve destekleme, gebelikten başlayarak, doğum, doğum sonu dönem ve kişinin yaşamı süresince devam etmelidir.
Aile oluşturacak ebeveynleri, sağlık profesyonelleri bilgilendirmeli ve desteklemelidir. Bu amaçla hastanemiz GEBE OKULU kurulmuş ve hizmet vermektedir. Gebe Okulu Programı eğitimlerimizle gebelik süreci, doğum ve doğum sonrası yeni doğan bebeğinizin bakımı hakkında anne adaylarının bilinçlenmesini sağlıyoruz.
Eğitim programımıza 12. gebelik haftasından itibaren gebeler eşleri ile birlikte katılabilirler. Eğitimlerimiz ücretsiz olup pandemi sebebiyle günlük 5 çift ile sınırlıdır. Okulumuzda sabah veya öğlen seçeneğimiz mevcuttur. Üç oturumdan oluşan eğitimlerimiz haftada bir gün ve 3 saat sürmektedir. Eğitimlerimiz konu anlatımı ve uygulamalar şeklindedir. Eğitimini tamamlayan gebelere katılım belgesi verilir. Gebe okulumuz kadın hastalıkları ve doğum polikliniklerinin içinde bulunmaktadır.

HEDEFLERİMİZ

-Tüm gebelerin Doğum öncesi, doğum ve doğum sonu dönemler ile ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak

-Gebelikteki normal ve anormal süreçleri takip edebilmelerini sağlamak,

-Doğumun belirtilerini bilmeleri ve anne adaylarını doğuma hazırlamak

-Normal doğum eylemi ile ilgili yanılgıları doğru bilgilerle açıklamak Anne adaylarının doğum korkularını gidermek

-Doğumda ağrı yönetim becerisini kazandırmak

-Anne adaylarının bilinçli doğum yapmalarını sağlamak

-Doğum sonrası dönemde lohusalık süreci, yeni doğan bebeklerinin fiziksel özellikleri, ilk beslenmesi, ilk banyosu, takiplerini yapmalarını ve bakıma adapte olmalarını sağlamak,

-Anne sütü ve emzirme konularında bilgi ve beceri kazandırmak

Bilinçli ebeveynler ile sağlıklı bireyler sağlıklı toplum oluşturmaktır.


Danışmanlık ve bilgi için 0(322) 321 57 52- Dahili : 5565