Ziyaret Saatleri ve Kuralları

Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları Talimatı

ZİYARETÇİ VE REFAKATÇİ KURALLARI TALİMATI.jpg
1. AMAÇ Hastanemizde, hasta refakatçi ve ziyaretçilerinin kabul edilme kriterlerinin belirlenmesi ve standart hale getirilmesinin sağlanması.
2.KAPSAM Hastanemizden hizmet alan hasta/hasta yakınlarını kapsar.
3.KISALTMALAR
4.TANIMLAR
5.SORUMLULAR Hastane Başhekimi, Sorumlu Başhekim Yardımcısı, Kalite Yönetim Direktörü, İdari ve Mali İşler Müdürü, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, Tüm Personeller.
6.FAALİYET AKIŞI
6.1. Hastanemizde yatan hastalar için kahvaltı 07.00-07.30 arası, öğle yemeği 12.00-12.30 arası, akşam yemeği 16.30– 18:00 arası verilmektedir. Hasta yemek saatinde odasında ve yatağında bulunmalıdır.
6.2. Doktor vizit saatleri sabah 08.00-09.00, öğleden sonra 14.00-15.00 dir. Hasta vizit ve tedavi saatinde yerinde olmalıdır.
6.3. Servislerde yatan hastalar için ziyaret saati 13.00–14.00 arasındadır.
6.4. Acil durumlar haricinde, bu saatlerin dışında ziyaretçi kabul edilmez.
6.5. Hastalarımızın sağlıkları açısından sakıncalı olabilecek özellikli birimlerde ilgili bölüm hekimleri tarafından ziyaret kısıtlanabilir ya da tamamen yasaklanabilir.
6.6. Hasta ziyaretlerine 12 yaşından küçük çocuklar getirilmemelidir. Çocuk hastaların kardeş ve arkadaşları tarafından ziyaret edilmesine hekim onayı olması durumunda izin verilir.
6.7. Doktor ve görevli hemşireye haber vermeden hastalar servisten ayrılmamalıdır.
6.8. Hastanızın sağlığı açısından ziyaret sırasında hasta odalarında bulunan kalorifer radyatörlerinin ve hasta yataklarının üzerine oturulmamalıdır.
6.9. Hastaların sağlığı açısından aynı anda bir hastayı ikiden (2) fazla kişinin ziyaret etmesi önerilmemektedir.
6.10. Hasta beslenmesini ve hijyenini denetim altında tutabilmesi, hasta odalarının güvenliğinin sağlanabilmesi açısından yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir.
6.11. Tüm hastanede sigara içilmesi yasaktır.
6.12. Refakatçilerin Uyması Gereken Kurallar;
* Her hasta yanında bir refakatçi kalabilir.
* Refakatçi kartı olmadan hasta yanında refakatçi olarak kalınamaz.
* Refakatçi kartı olmadan hastane yemeğinden yararlanılamaz.